U18
Memoriál Vlastislava Marečka – semifinále

Sobota 12.2.2011 – 9,00 – Teplice –UMT

AC Sparta Praha U18 - Fotbal Frýdek Místek U19  4:3 (3:2)

Branky: 3 min. – 0:1 – PK, 20 min. – 1:1 – Ledecký, 21 min. – 2:1 – Pouček, 33 min. – 3:1 – Pouček, 40 min. – 3:2 – PK, 52 min. – 3:3, 77 min. – 4:3 - Ledecký

Sestava: Bezstarosti – Nový, Hovorka, Jaroš, Doležal – Pešek (50´Horváth), Kostka (50´Štancl), Miskovič (41´Holas), Kadaně – Ledecký, Pouček

Memoriál Vlastislava Marečka – finále

Sobota 12.2.2011 – 15,30 – Teplice –UMT

AC Sparta Praha U18 – FK Teplice U19  0:1 (0:0)

Branky: 77 min. – 0:1 – vlastní Miskovič

Sestava: Jungr – Nový, Hovorka, Doležal, Holas – Horváth (50´Kostka), Štancl (41´Pešek), Miskovič, Kadaně – Ledecký, Pouček (65´Jaroš)

Konečné pořadí:

1.      FK Teplice

2.      AC Sparta Praha

3.      Fotbal Frýdek Místek

4.      FC Slovácko

Aleš Čvančara – trenér:

" Zápasy ve skupině jsme využili k vyplnění období po skončení podzimní mistrovské soutěže již v listopadu a prosinci. Pro kluky to znamenalo prodloužení sezóny. Přeci jenom je lepší hrát takovéto zápasy než jen pouhá přátelská utkání.
V semifinálovém zápase (hráno 2x40 min) jsme po ruce ve vápně prohrávali již ve 3 min. z pokutového kopu. Kvalitním presinkem jsme soupeře donutili k chybám a zápas jsme otočili na 3:1. Bohužel v posledních vteřinách prvního poločasu soupeř snížil opět z pokutového kopu na 3:2. Na začátku druhého poločasu soupeř nádhernou střelou z vápna vyrovnal na 3:3… Po celé utkání jsme byli lepším mužstvem a v 77 min. zaslouženě dali vítězný gól na 4:3.
Ve finále (2x 40 min.) jsme nastoupili proti extraligovému dorostu Teplic a ve velice kvalitním zápase jsme smolně prohráli, když 3 minuty před konce se Jirkovi Miskovičovi v malém pokutovém území nešťastně odrazil míč od nohy do vlastní brány… Utkání bylo naprosto vyrovnané a mělo skončit remízou…
Klukům chci poděkovat za dobrou reprezentaci klubu a to nejen na hřišti!!! "

Mladí valcíři skončili třetí

Frýdek-Místek – Dorostenecký tým Fotbalu Frýdek-Místek skončil ve třetím ročníku Memoriálu Vlastislava Marečka na třetím místě.

Autor:
Redakce FM Deníku

včera 14:46

Dorostenecký tým Fotbalu Frýdek-Místek.
Autor: archiv oddílu

Mladí fotbalisté Frýdku-Místku si na celorepublikovém turnaji připsali na své konto velký úspěch, když v závěrečném finále, které se konalo na umělé trávě v Teplicích, skončili na třetím místě. Aby si mohli svěřenci trenérů Radomíra Hlaváče a Martina Rojíčka zahrát ve finále, museli nejprve projít sítem vyřazovacích bojů. „V základní skupině jsme museli projít přes celky Třince, Vítkovic, Hlučína a Karviné,“ prozradil šéftrenér frýdecko-místeckých mládežníků Radomír Hlaváč.

Frýdečtí fotbalisté tak postupně zdolali Třinec 5:3, Karvinou 3:0 a Hlučín 3:1. Až v závěrečném duelu s Vítkovicemi zaváhali a prohráli 1:2. I tak jim patřila první příčka a postup do baráže. „V baráži jsme se měli utkat s Jihlavou, ale soupeř na poslední chvíli svou účast odřekl z důvodu chřipkové epidemie,“ vysvětlil lehký postup do závěrečného finále Hlaváč.

Dalšími účastníky teplického vyvrcholení byly celky 1. FC Slovácka, Sparty Praha a domácích Teplic. „Na finále jsme cestovali přímo ze soustředění. I proto je náš konečný výsledek velkým úspěchem,“ doplnil druhý kouč mladých valcířů Martin Rojíček. Tajným přáním Frýdeckých bylo, aby si v semifinále Memoriálu zahráli proti pražské Spartě. „Spartu jsme si strašně přáli. S takovým soupeřem nehrajete každý den. Při losování nám přálo štěstíčko a kluci si tak měli možnost porovnat síly s věhlasným soupeřem,“ řekl Hlaváč.

Samotný duel se Spartou přinesl výbornou kopanou. Mladí valcíři šli do vedení proměněnou penaltou Prečiho. „Vzápětí jsme měli další dvě dobré příležitosti ke skórování, jenže jsme bohužel druhou branku nepřidali,“ smutnil Rojíček. Sparťané se pak třemi góly přiblížili k finále, jenže mladí fotbalisté Frýdku-Místku se nevzdali. Na 2:3 snížil opět z pokutového kopu Malyjurek a remízový stav zařídil Ostrák. Pražané nakonec přeci jen vyhráli, když čtvrtou branku do frýdecko-místecké síti dali tři minuty před koncem zápasu. „V tomto utkání jsme nebyli horším týmem. Bohužel jsme v závěru inkasovali, ale i tak si kluci za předvedený výkon zaslouží pochvalu,“ chválil krátce po vyřazení trenér týmu Radomír Hlaváč. Ve druhém semifinále si pak domácí Teplice poradily se Slováckem 1:0.

Také střetnutí o konečné třetí místo přinesl ofenzivní podívanou. Valcíři šli do vedení ve 23. minutě, když brankáře Slovácka překonal Ostrák. Ani tentokráte Frýdečtí vedení neudrželi a brankami ve 44. a 63. minutě o svůj náskok přišli. Zaslouženého vyrovnání se pak Frýdek dočkal v 68. minutě. Úspěšným střelcem byl Malyjurek. O zisku bronzových medailí tak musely rozhodnout penalty. „Za nás nejprve Ostrák neproměnil, ale pak se postupně nemýlili Chlebek, Preči, Musiol a vítěznou trefu zaznamenal Malyjurek,“ radoval se Rojíček. Mladí valcíři tak skončili na pěkném třetím místě. Celý turnaj nakonec vyhráli fotbalisté Teplic, kteří ve finále porazili Spartu 1:0.

Kromě bronzových medailí si frýdecko-místečtí mladíci přivezli domů ještě ocenění pro nejlepšího hráče finále, kterým se stal Patrik Ostrák. Ten navíc společně s Jakubem Malyjurkem figuroval mezi čtyřmi nejlepšími střelci finálového dne. O úspěch frýdecko-místecké mládežnické kopané se postarali: Mário Murín, Petr Tesarčík, Dalibor Javorek, Ilir Preči, David Roháček, David Musiol, Tibor Kovalík, Martin Šigut, Jaroslav Juříček, Dominik Krejčok, Patrik Ostrák, Ondřej Chlebek, Pavel Klimpar, Michal Růžička, Jakub Malyjurek, Vít Hrtoň, Jiří Vodák a Martin Onufer. Trenéři: Radomír Hlaváč, Martin Rojíček, Lubomír Macíček a masér Josef Ostrák.

V sobotu 12.2.2011 proběhlo ve Starém Městě u Uh. Hradiště a v Teplicích finále Memoriálu V.Marečka kategorie U17 a u 19, do kterého se probojovaly v kategorii MD týmy Vítkovic, Příbrami, Sparty Praha a Slovácka a v kategorii SD týmy Teplic, Sparty Praha, Slovácka a Frýdku Místku.

MLADŠÍ DOROST:

Po pátečním losu na sebe v prvním semifinále narazily týmy domácího 1.FC Slovácka a Sparty Praha. O výsledku se rozhodlo již během prvního poločasu. kdy si domácí vytvořili tříbrankový náskok, který si pak již jen v klidu pohlídali. Druhé semifinále bylo daleko dramatičtější a o postupujícím rozhodli až pokutové kopy. V nich byli úspěšnější borci Příbrami a tak se kvalifikovali do odpoledního finále. V souboji o třetí místo slavila úspěch pohledná hra sparťanských mladíků, kteří otočili nepříznivý poločasový výsledek a zvítězili nad Vítkovicemi 3:2.
Ve finále, ve kterém se střetli Příbram a Slovácko, byl zlomovým okamžikem gól domácího Hanáka minutu před poločasem, kterým poslal svůj tým podruhé v utkání do vedení. Po přestávce přidali domácí ještě dvě branky a po zásluze si odnesli pohár za vítězství v turnaji.

Konečné pořadí: 1.FC Slovácko, 2. FK Příbram 3. Sparta Praha 4. FC Vítkovice

Nejlepší brankář: Vejmola Luděk (1. FC Slovácko)
Nejlepší hráč: Vondra Jan (Sparta Praha)
Nejlepší střelec: Hanák Přemysl (1. FC Slovácko)

STARŠÍ DOROST:

Páteční los rozhodl o složení semifinálových dvojic.Duel Fotbal Frýdek-Místek – AC Sparta Praha přinesl vše co dělá fotbal krásným.Krásné branky,napětí do poslední minuty a v neposlední řadě oboustranně kvalitní výkon,Sparta zvítězila 4 : 3. Druhé utkání mezi domácími FK Teplice a 1.FC Slovácko skončilo vítězstvím domácích 1:0,když jedinou branku vstřelil Leibl. Utkání o konečné pořadí byla napínavá,v boji o bronz došlo na penalty a o celkovém vítězství Teplic rozhodl jediným gólem Křehla.

Mladí dorostenci Frýdku-Místku jsou bronzoví
Frýdek-Místek, Teplice / / – Velkého úspěchu dosáhli mladší dorostenci Fotbalu Frýdek-Místek, kteří se ve 2. ročníku Memoriálu Vlastislava Marečka umístili na konečném třetím místě ze všech týmů v České republice.
„Celkem 29 dorosteneckých družstev se nejprve rozdělilo do šesti základních skupin. Vítězové se poté probojovali do baráže, ze které pak vzešli tři finalisté. Starší kategorie odehrála finálová klání na Slovácku, mladší pak bojovali v Teplicích,“ prozradil sekretář mládeže ČMFS Roman Vonášek.
Svěřenci trenéra Romana Vojvodíka si nejprve v základní skupině postupně poradili s Třincem 5:2, Karvinou 2:0, Hlučínem 2:1 a v rozhodujícím utkání remizovali s Vítkovicemi 2:2. „Skupinu jsme vyhráli a v baráži jsme se střetli na umělé trávě v Novém Jičíně se Slováckem. Po konečné remíze 1:1 rozhodovaly o postupujícím penalty a v nich jsme byli šťastnější,“ radoval se z postupu do celostátního finále trenér Vojvodík.
Na umělé trávě v Teplicích si finále Memoriálu Vl. Marečka zahráli v mladší kategorii ještě fotbalisté Příbrami a pražské Sparty.
Fotbal Frýdek-Místek - 1. FK Příbram 1:1 (1:1). V úvodním teplickém zápase sehráli mladí valcíři velice povedené utkání, v němž za kratší konec tahali hráči Příbrami. „V tomto zápase jsme měli jednoznačně vyhrát. Příbramští se nedokázali vyrovnat s naší kombinační hrou a po celý průběh střetnutí jsme měli hru pod kontrolou. Kluky musíme pochválit za předvedený výkon. Proti urostlým hráčům Příbrami, kteří svými postavami připomínali spíše juniory, předvedli fantastický výkon. Pochvalu si vyslechli jak od nás, tak i od přítomných trenérů a funkcionářů ostatních družstev,“ řekl asistent trenéra Jakub Melár.
Branka FM: 4. Šigut (pomocné penalty 1:3).
Frýdek-Místek (I. pol.): Vodák- Kaňok, Borák, Musiol, Juříček - Kozel, Střalka, Růžička, Krejčok - Chlebek, Šigut. (II. pol.): Pagáč - Sládek, Kovalik, Musiol, Zajíc - Boráň, Střalka, Juříček, Krejčok (50. Pruchnický) - Blažek, Chlebek. Trenér: Roman Vojvodík.
AC Sparta Praha – Fotbal Frýdek-Místek 3:0 (0:0) – pomocné penalty: 4:5. Ve druhém po sobě jdoucím utkání drželi Frýdečtí ještě čtvrthodinku před koncem s favoritem bezbrankový stav. „A to jsme měli ještě vyloženou šanci, když si Martin Šigut udělal ze tří obránců Sparty tréninkové kužely a naservíroval míč před bránu Ondrovi Boráňovi. Ten bohužel na gólmana Sparty nevyzrál. Pak již našim klukům docházely síly, navíc hostující trenér Martin Frýdek poslal na hřiště asi pět čerstvých hráčů, kteří nám ve zbývajícím čase nasázeli tři góly. I proti Spartě se kluci všem přítomným tady předvedli a za svůj výkon se nemuseli rozhodně stydět,“ pěl slova chvály na své svěřence trenér Vojvodík.
Frýdek-Místek (I. pol.): Pagáč - Kaňok, Kovalik, Musiol, Zajíc - Pruchnický, Juříček, Střalka, Kozel - Blažek, Chlebek. (II. pol.): Vodák - Borák, Kovalik, Musiol, Sládek - Boráň, Juříček, Růžička, Krejčok - Šigut, Chlebek.

Mladí valcíři skončili nakonec třetí za vítěznou Spartou a druhou Příbramí. „I když jsme s Příbramí remizovali, tak nás na třetí místo odsunuly pomocné pokutové kopy. I tak je tento výsledek pro kluky fantastický. Finále v Teplicích si za své výkony po právu zasloužili,“ radoval se asistent trenéra Jakub Melár. Radost neskrýval ani hlavní trenér mladšího dorostu Fotbalu Frýdek-Místek, Roman Vojvodík: „Celkový ohlas na předvedenou hru, kterou jsme se po celý turnaj prezentovali, byl velice kladný a kluci zaslechli jen slova chvály. Stali jsme se milým překvapením turnaje. Nemůžeme zapomenout ani na fantastickou podporu našich fandů v podobě rodičů, kteří nás hnali celý turnaj svými hlasivkami vpřed a stali se miláčky ostatních přihlížejících. Také bych rád poděkoval našemu lékaři Honzovi Kolečkářovi a řidiči Karlu Káňovi. Finále se z pracovních důvodů nemohl bohužel zúčastnit můj kolega Karel Zrůnek.“
Frýdecko-místečtí mladíci si teplický pobyt prodloužili ještě o jeden den. „Vyhověli jsme přání Teplic, které si chtěli s místní U17 proti nám zahrát,“ vysvětlil Vojvodík.
FK Teplice – Frýdek-Místek 6:2 (4:1). Branky FM: Musiol a Střalka. Úvod střetnutí byl hodně vyrovnaný. „Tak do 25. minuty kluci svého soupeře nepustili do žádné šance a svojí převahu vyjádřili i gólem, který dal Musiol,“ přiblížil první minuty střetnutí Melár. Postupem času ale mladí valcíři začali šlapat vodu a do konce zápasu to bylo spíše již trápení než fotbal. „Pátý zápas během jednoho týdne se musel projevit. Kluků nám bylo pak i celkem líto. Hrábli si za týden na dno svých sil a za reprezentaci klubu jim náleží velká pochvala. Svými výkony si někteří řekli i o hledáček různých manažérů a dokonce i o zkoušku v reprezentaci,“ radoval se Vojvodík.
Frýdek-Místek (I. pol.): Vodák - Sládek, Borák, Musiol, Zajíc - Kaňok, Střalka, Juříček, Krejčok - Růžička, Šigut. (II. pol.): Pagáč - Kaňok, Kovalík, Musiol, Borák - Kozel, Střalka, Juříček, Boráň - Chlebek, Blažek. Trenér: Roman Vojvodík. (jb)